Põieprobleeme peetakse delikaatseks teemaks, millest ei taheta pereliikmetele või arstile rääkida. Siiski tasub nendega kindlasti pöörduda põiespetsialisti poole – üldjuhul on enamik põieprobleeme ravitavad. Piinlikkust tunda pole põhjust, urineerimishäired on paljudel inimestel.
Kui probleemiks on põiepidamatus, sage urineerimine või muu põieprobleem, otsivad neuroloog ja põieõde põhjuseid, mis peituvad nende häirete taga. Mõnel juhul on põhjuseks uroloogiline, mõnikord neuroloogiline haigus. Sageli on ravi efektiivne, kui kombineeritakse tablettravi muude protseduuridega. Näiteks esineb uriinipidamatust tihti noortel naistel peale sünnitust, põhjuseks vaagnalihaste nõrkus. Sellisel juhul on sageli abiks vaagnapõhjalihaseid tugevdavad harjutused.
Üheks probleemide põhjuseks võib olla põie mittetäielik tühjenemine ja jääkuriini teke ehk uriin jääb põide ka pärast põie tühjendamist. Sellisel juhul õpetab põiespetsialist selgeks, kuidas ise põit puhta kateteriseerimise abil tühjendada. Laialt levinud ravimeetodi sisu on selles, et kateeter viiakse põide ning selle kaudu eemaldatakse põide jäänud jääkuriin. Selle ohutu protseduuriga saavad edukalt hakkama ise nii mehed kui naised ning elukvaliteet võib niimoodi märkimisväärselt paraneda.
Põiespetsialisti vastuvõtt maksab 60 eurot, puhta enesekateteriseerimise õpe 50 eurot.
Astra Kliinikut on võimaliku külastada kiirelt ja privaatselt, perearsti saatekirja tarvis ei ole. Registreerimine telefonil +372 5833 9310 või e-mail teel (tere@astrakliinik.ee) või kliiniku veebilehel siit.