
Sõbrannad tegid itsitades põiepidamatusest äri
Sõbrannad Judith ja Anne võtsid pärast kirurgiat tekkinud piinlikkustunde ja muutsid selle keskkonnasõbralikuks ettevõtteks nimega Giggle Knickers (otsetõlkes itsitamispüksikud).
Kui Judith Balcazar läks operatsioonile, et lasta oma põiest eemaldada klomp, poleks ta kunagi arvanud, et lõpuks areneb sellest äriidee.
Endine moedirektor Judith (65) ja pensionil algkooliõpetaja Anne Davidson (53) arvasid alati, et lisaks 25-aastasele sõprusele saavad neist ka mingi hetk äripartnerid. Aga nad poleks kunagi arvanud, et sellega on seotud püksikud.
Operatsiooni tõttu jäid Judithi lihased nõrgaks. Sageli ei julgenud ta isegi naerda ega köhida, sest kartis uriinipidamatust. Aga selles pole ta kaugeltki üksi – eksperdid usuvad, et uriinipidamatus esineb mingil määral ühel naisel kolmest.
Põiehäiretega tegelemiseks mõeldud tooted tekitasid temas häbitunnet. Ta tahtis lihtsalt midagi normaalset, mida julgeks kanda ka jõusaali riietusruumis. Neil oli mure ka looduse pärast – keskkonnakaitsjad on välja toonud täiskasvanute mähkmete panuse maailma prügilatesse.
Seega Judith ja Anne tundsid, et turul on selles valdkonnas lünk. Naised tahtsid luua toodet, mis on disainitud just kerge uriinipidamatuse jaoks. Eesmärk oli välja arendada aluspesu, mis imaks vedelikke ilma ühekordsete pesukaitsmeteta. Ja nii sündis Giggle Knickers.
Nad loodavad, et ühiskonnas hakatakse põiehäiretest rohkem rääkima. Hiljutistel aastatel on mitmed kuulsused, sh Kate Winslet jaganud oma kogemusi uriinipidamatusega. Anne loodab, et selline tähelepanu aitab vähendada stigmat ja kokkuvõttes parandada inimeste tervist.
Antud artikkel on lühikokkuvõte BBC artiklist “The friends who giggled their way to an incontinence business”. Artikkel oli osa BBC seeriast 100 naist, kus jagatakse inspireerivate ja mõjukate naiste lugusid igalt poolt maailmast. Kui tahad lugeda lähemalt, kuidas naised oma toodet arendasid, investeeringuid hankisid ning miks nende ettevõte on saanud kriitikat, vajuta siia.