Astra kliinik käed surevad värisevad neuroloog

Käte värisemine ja suremine

Käte värisemine

Käte värisemist on elu jooksul kogenud enamik inimesi.

 

Sageli on käte värisemise põhjuseks essentsiaalne treemor. Selle kätevärisemise tüübi korral tekib käte värisemine eeskätt sihtliigutustel, näiteks kohvi- või teetassi käes hoides või näiteks suppi süües. Sageli kaasneb ka pea värisemine. Üldiselt on essentsiaalne treemor kas mittesüvenev või väga aeglaselt süvenev, mis muid probleeme kaasa ei too. Essentsiaalsel treemoril pole ühte konkreetset tekkepõhjust, kuid on teada, et haigestumus tõuseb oluliselt üle 65-aastastel inimestel.

 

Käte värisemise põhjus võib olla ka muu neuroloogiline haigus. Kui tekib käte värisemine, siis diagnoosi täpsustamiseks tasub tulla neuroloogi vastuvõtule.

 

Käte suremine

Käte suremine algab enamasti lühikeste episoodidena ning sageli just öösiti. Mõnikord on hommikuti labakäed tuimad ja surisevad. Aja jooksul muutub suremistunne kätes püsivamaks ja esineb nii öösel kui ka päeval, lisandub üha enam süvenev valu. Raskematel juhtudel võib lisaks tekkida peopesas olevate pöidlapoolsete lihaste kõhetumine ning sõrmede kohmakus ja nõrkus

 

Kõige levinum põhjus, miks „käed surevad“, on karpaalkanali sündroom. Karpaalkanal on randmepiirkonnas asuv kanal, mis moodustub randmeluudest ja randmeristsidemest ja probleem tekib sageli ülekoormushaiguse tõttu.

 

Karpaalkanali sündroomi korral aitavad vaevusi leevendada ortooside kasutamine, vahel ka töökorralduse muutmine. Keskmise raskusega karpaalkanali sündroomi korral võib abi olla blokaadidest randmekanalisse. Raske kahjustuse korral on kõige efektiivsem kirurgiline ravi, mille käigus vähendatakse ümbritsevate kudede survet närvile. Ravijärgne prognoos ja paranemine on enamasti hea.

 

Neuroloogi vastuvõtt

Astra Kliiniku kogenud neuroloogid dr Katrin Gross-Paju ja dr Ulvi Thomson saavad välja selgitada käte värisemise põhjuse ja vajadusel korraldada edasise raviskeemi.

Kui probleemiks on käte suremine, siis hinnatakse haiguse raskusastet ja töötatakse välja raviplaan.

145 euro suuruse visiiditasu hulka kuuluvad neuroloogi esmane konsultatsioon ning tasuta kordusvisiit ravi tulemuslikkuse hindamiseks ja ravi täiendamiseks.

Perearsti saatekirja ei ole vaja, Astra Kliinikut on võimalik külastada kiirelt ja privaatselt. Registreerimine telefonis +372 5833 9310, e-maili teel või kliiniku veebilehel siit.