Teenused

Neuroloogi vastuvõtt Haigekassa ravirahastuse lepingu alusel

Alates 2021. aasta oktoobrist pakume Astra Kliinikus neuroloogide vastuvõtte perearsti saatekirja alusel, kus visiiditasuks on 5 eurot. Meie kõrgtasemel neuroloogid saavad vajadusel korraldada samasuguseid uuringuid kui teostatakse suuremates haiglates, kuid pakume lisaks erakliinikule omast privaatsust ja mugavust.

Haigekassa lepingu alusel teostavad vastuvõtte neuroloogid dr Ulvi Thomson, dr Marina Maiorova,  dr Sandra Ütt ja dr Agnes Reitsnik.

Kui Teil on olemas saatekiri, siis registreerimine vastuvõtule toimub patsiendiportaali Digilugu kaudu üleriigilises digiregistratuuris.

Neuroloogi eravastuvõtt (esmane ja korduvvisiit, perearsti saatekiri pole vajalik)

Dr Katrin Gross-Paju, dr Ulvi Thomsoni konsultatsioon.

Tänu 20-aastasele kogemusele oskame käsitleda selliseid probleeme nagu pea- ja seljavalud, mäluhäired, tasakaaluhäireid, „tinnitus“ kõrvas, parkinsionism jt. Ühtlasi pakume iga inimese jaoks kõige sobilikuma raviviisi haiguste puhul, millele on tänapäeval tekkinud ravi, nagu sclerosis multiplex ja autoimmuunhaigused.

Dr Gross-Paju on täiendanud ennast kahes maailma tippkeskuses – Queen Square’i haiglas Londonis ning Johns Hopkinsi haiglas Baltimore’is, kus sai alguse ka tema huvi haruldaste ja keeruliste närvihaiguste vastu.

Dr Ulvi Thomson on aastaid töötanud vanemarstina Sclerosis multiplexi keskuses Lääne-Tallinna Keskhaiglas.

Julgustame meie kliinikusse pöörduma kõiki, kelle mured on neuroloogiaga seotud. Ärge muretsega ja pöörduge meie poole ka siis kui Teie kahtlused tunduvad endale veidrad või imelikud, ikka tasub meie neuroloogide konsultatsioonile tulla ja nõu pidada.

Levinumad probleemid, kus neuroloog saab aidata:

  • Peavalude diagnoosimine ja ravi
  • Pearingluse ja tasakaaluhäirete diagnoos ja ravi
  • Seljavalude diagnoosimine ja ravi
  • Mäluhäired ja parkinsionism
  • Sclerosis multiplex jt rasked närvihaigused

Peavalude diagnoosimine ja ravi

Neuroloogi konsultatsiooni käigus täpsustame Teie peavalu täpse diagnoosi, analüüsime peavalu põhjusi, vajadusel teeme lisauuringuid. Neuroloog annab soovitusi nii peavalude ägedate hoogude raviks kui vajadusel tutvustab ka profülaktilise ravi kaasaegseid võimalusi.

Peavaluhoo ravis on kasutusel mitmed erinevatesse ravimite gruppidesse kuuluvad ravimid. Sagedaste peavalude korral soovitatakse sageli profülaktilist ravi, et vähendada hoogude sagedust, peavaluga päevade arvu ning hoogude tugevust. Profülaktilises ravis kasutame enamasti epilepsiaravimeid, antidepressante ja südameveresoonkonna ravimeid.

Uus suund eeskätt migreeniravis on ravimeetodid, kus tablettravi ei kasutata. Juba täna on kasutusel ravi botuliinum-toksiini süstidega ja neuromodulatsioon. Ka mitte-ravimitega seotud ravid on teaduslikult tõestatud efektiivsusega, väheste kõrvaltoimetega ning Eestis ametlikult kasutusel.

Me pakume:
* Ravisoovitusi ravimitega

Migreeni raviks soovitame:
* Profülaktiline ravi eptinesumaabiga
* Botuliinum-toksiini süstimine

Pearingluse ja tasakaaluhäirete diagnoos ja ravi

Neuroloog selgitab välja pearingluse ja tasakaaluhäirete põhjuse ning soovitab ravi. Eesmärgiks on jõuda täpse diagnoosini, seetõttu viiakse vajadusel läbi kõik asjassepuutuvad uuringud. Kui selgub, et peaaju tuleb uurida põhjalikumalt, suunatakse klient kiirkorras ka magnetresonantstomograafi (MRT) uuringule.

Osadel juhtudel ei pea klient tegema läbi tablettravi, piisab teatud füüsiliste harjutuste tegemisest. Sellisel juhul kaasatakse vastuvõtule ka füsioterapeut, kes õpetab kliendile vastavad harjutused selgeks (füsioterapeudi teenus ajutiselt peatatud).

 

Mäluhäired ja parkinsonism

Teenus on suunatud mäluhäiretega patsientide kiireks ja professionaalseks hindamiseks. Komplekshind sisaldab kahte neuroloogi konsultatsiooni ning ühte mälufunktsioonide hindamist. Reeglina on soovitav teha MRT peaajust. Vajadusel suunatakse patsient lisauuringuteks haiglasse.

Seljavalude diagnoosimine ja ravi

Seljavaludega patsientide käsitlus on sageli keeruline, sest nii eriarsti konsultatsioone kui ka lisauuringuid võimaldatakse üha vähem. Seljavalude komplekshind sisaldab kahte neuroloogi konsultatsiooni (füsioterapeudi konsultatsioon on ajutiselt peatatud). Vajadusel on võimalik teha MRT selgroost.

Põiehäirete konsultatsioon ja teraapia

Kogenud meeskond on valmis konsulteerima ja pakkuma teraapiat neurogeense põiehäire ja sünnitusjärgse vaagnapõhja lihaste nõrkuse korral. Komplekshind sisaldab mõlema spetsialisti ühekordset konsultatsiooni ja vajadusel neuroloogi konsultatsiooni.

PEK (puhas enesekateteriseerimine)

Õpetame ja konsulteerime kuidas ise põit puhta kateteriseerimise abil tühjendada.

Mure korral helistage ja leiame Teile sobiva aja!

Broneeri visiit

+372 5332 3052
Tere@astrakliinik.ee
Kotka Tervisemaja
C maja II korrus