Teenused

Neuroloogi vastuvõtt

Dr Katrin Gross-Paju, dr Ulvi Thomsoni konsultatsioon.

Tänu 20-aastasele kogemusele oskame käsitleda selliseid probleeme nagu pea- ja seljavalud, mäluhäired, tasakaaluhäireid, „tinnitus“ kõrvas, parkinsionism jt. Ühtlasi pakume iga inimese jaoks kõige sobilikuma raviviisi haiguste puhul, millele on tänapäeval tekkinud ravi, nagu sclerosis multiplex ja autoimmuunhaigused.

Dr Gross-Paju on täiendanud ennast kahes maailma tippkeskuses – Queen Square’i haiglas Londonis ning Johns Hopkinsi haiglas Baltimore’is, kus sai alguse ka tema huvi haruldaste ja keeruliste närvihaiguste vastu.

Dr Ulvi Thomson on aastaid töötanud vanemarstina Sclerosis multiplexi keskuses Lääne-Tallinna Keskhaiglas.

Julgustame meie kliinikusse pöörduma kõiki, kelle mured on neuroloogiaga seotud. Ärge muretsega ja pöörduge meie poole ka siis kui Teie kahtlused tunduvad endale veidrad või imelikud, ikka tasub meie neuroloogide konsultatsioonile tulla ja nõu pidada.

Levinumad probleemid, kus neuroloog saab aidata:

  • Peavalude diagnoosimine ja ravi
  • Pearingluse ja tasakaaluhäirete diagnoos ja ravi
  • Seljavalude diagnoosimine ja ravi
  • Mäluhäired ja parkinsionism
  • Sclerosis multiplex jt rasked närvihaigused

Peavalude diagnoosimine ja ravi

Neuroloogi konsultatsiooni käigus täpsustame Teie peavalu täpse diagnoosi, analüüsime peavalu põhjusi, vajadusel teeme lisauuringuid. Neuroloog annab soovitusi nii peavalude ägedate hoogude raviks kui vajadusel tutvustab ka profülaktilise ravi kaasaegseid võimalusi.

Peavaluhoo ravis on kasutusel mitmed erinevatesse ravimite gruppidesse kuuluvad ravimid. Sagedaste peavalude korral soovitatakse sageli profülaktilist ravi, et vähendada hoogude sagedust, peavaluga päevade arvu ning hoogude tugevust. Profülaktilises ravis kasutame enamasti epilepsiaravimeid, antidepressante ja südameveresoonkonna ravimeid.

Uus suund eeskätt migreeniravis on ravimeetodid, kus tablettravi ei kasutata. Juba täna on kasutusel ravi botuliinum-toksiini süstidega ja neuromodulatsioon. Ka mitte-ravimitega seotud ravid on teaduslikult tõestatud efektiivsusega, väheste kõrvaltoimetega ning Eestis ametlikult kasutusel.

Me pakume:
* Ravisoovitusi ravimitega

Migreeni raviks soovitame:
* Neurostimulatsiooni Cefaly aparaadiga
* Botuliinum-toksiini süste

Pearingluse ja tasakaaluhäirete diagnoos ja ravi

Neuroloog selgitab välja pearingluse ja tasakaaluhäirete põhjuse ning soovitab ravi. Eesmärgiks on jõuda täpse diagnoosini, seetõttu viiakse vajadusel läbi kõik asjassepuutuvad uuringud. Kui selgub, et peaaju tuleb uurida põhjalikumalt, suunatakse klient kiirkorras ka magnetresonantstomograafi (MRT) uuringule.

Osadel juhtudel ei pea klient tegema läbi tablettravi, piisab teatud füüsiliste harjutuste tegemisest. Sellisel juhul kaasatakse vastuvõtule ka füsioterapeut (hinna sees), kes õpetab kliendile vastavad harjutused selgeks.

 

Mäluhäired ja parkinsonism

Teenus on suunatud mäluhäiretega patsientide kiireks ja professionaalseks hindamiseks. Komplekshind sisaldab kahte neuroloogi konsultatsiooni ning ühte mälufunktsioonide hindamist. Reeglina on soovitav teha MRT peaajust. Vajadusel suunatakse patsient lisauuringuteks haiglasse.

Seljavalude diagnoosimine ja ravi

Seljavaludega patsientide käsitlus on sageli keeruline, sest nii eriarsti konsultatsioone kui ka lisauuringuid võimaldatakse üha vähem. Seljavalude komplekshind sisaldab kahte neuroloogi konsultatsiooni (füsioterapeudi konsultatsioon on ajutiselt peatatud). Vajadusel on võimalik teha MRT selgroost.

Meditsiinigeneetiku vastuvõtt

Tegemist on arsti vastuvõtuga, kus keskendutakse tervise pärilikele aspektidele. Oodatud on patsiendid, kellel esineb kahtlus pärilikule haigusele või kellel on pärilik haigus juba diagnoositud. Samuti  kui perekonnas esineb pärilik haigus või selle kahtlus ja soovitakse teada sellest tulenavaid riske iseendale. Nõustatakse ka pärilike vähisündroomide osas ning ka paare, kes soovivad arutada võimalikke pärilikkusest tulenevaid riske oma tulevastele lastele. Pärast nõustamist aitab meditsiinigeneetik vajadusel leida sobivad geeniuuringud ning korraldab nende tegemise (laboriuuringud ei sisaldu teenuse hinnas).

Põiehäirete konsultatsioon ja teraapia

Kogenud meeskond (kogenud õde-põiehäirete nõustaja, vaagnapõhjalihased hindav füsioterapeut) on valmis konsulteerima ja pakkuma teraapiat neurogeense põiehäire ja sünnitusjärgse vaagnapõhja lihaste nõrkuse korral. Komplekshind sisaldab mõlema spetsialisti ühekordset konsultatsiooni ja vajadusel neuroloogi konsultatsiooni.

PEK (puhas enesekateteriseerimine)

Õpetame ja konsulteerime kuidas ise põit puhta kateteriseerimise abil tühjendada.

Füsioterapeudi vastuvõtt

Meie füsioterapeutide poole pöördutakse kõige sagedamini neuroloogiliste kaebustega, olgu nendeks siis pea-, kaela- või seljavalud, tasakaaluhäired või ühe kehapoole nõrkus.

Füsioteraapia koosneb individuaalsest füsioterapeutilisest hindamisest, mille tulemusena leitakse funktsionaalne häire ja vastavalt sellele koostatakse edasine individuaalne teraapiaplaan.

Teraapia koosneb kehalistest harjutustest ning manuaalsetest lihaslõdvestustehnikatest. Lisaks saab iga patsient kaasa soovitused ja harjutuskava kodus edasi tegutsemiseks. Vajadusel saab meie juures teraapias edasi käia, kas siis uute harjutuste saamiseks/muutmiseks või harjutuste koos läbitegemiseks.

Teraapia eesmärgiks on terviseprobleemide ennetamine, praeguse seisundi säilitamine või olemasoleva probleemi leevendamine.

Füsioteraapia hinna sisse on arvestatud ka vajadusel kinesioteibi paigaldamine. Kinesioteipi kasutatakse, et vähendada valu, alandada põletikku ja turset, aidata parandada lihaste pikkust, jõudu ja toonust.

Meie füsioterapeutide poole võib pöörduda ka ilma neuroloogi visiidita.

Esimesel kohtumisel viib füsioterapeut läbi põhjaliku hindamise ja selgitab edasise raviplaani. Merje on end täiendanud pearingluste ja tasakaalu alal ning Kadri erialaks on vaagnapõhjalihaste trenn, mis on eriti oluline näiteks noortele naistele, kel on sünnitusjärgselt vaagnapõhja lihased nõrgaks jäänud ja võivad kaasneda põiehäired.

Mure korral helistage ja leiame Teile sobiva aja!

Broneeri visiit

+372 5833 9310
Tere@astrakliinik.ee
Kotka Tervisemaja
C maja II korrus